ykleniyor

E-Ticaret Siteleri İçin SEO Hizmeti

E – Ticaret SEO

Günümüzde kişilerin arama motorları sonuçlarına ne kadar güvendiklerini biliyoruz. Bu durumu istatistikler de onaylar nitelikteler. Dünya çapında arama sonuçlarına göre insanların davranışlarının gözlendiği istatistiksel sonuçlar gösteriyor ki, günümüzde insanlar alışveriş yapacakları firmaları seçerken arama sonuçlarını baz alıyorlar. Arama sonuçlarının e-ticaret siteleri için geliştirilebilmesi için ise günümüzde Seo yapılması gerekmektedir. İstatistiklerin gösterdiği diğer sonuçlar ise, e-ticaret sitelerine gelen trafiğe yönelik. Sonuçlar bu sitelere gelen trafiğin de önemli bir kısmının arama motorlarından geldiğini gösteriyor. Üstelik eğer diğerlerine göre yeni bir e-ticaret sitesi sahibiyseniz, sizin sitenizin insanlar arasında yaygın olmadığı da düşünülecek olursa sitenizin trafiğinde arama motorları sonuçlarının önemi de kat be kat artış gösteriyor.


Neyse ki, arama motoru optimizasyonu işlemleri sayesinde henüz belirli bir alanda yeni açılan ve doğrudan internet üzerinden ürün satışı yapan siteler için dahi organik tıklanma oranlarının sağlanması ve belirli anahtar kelimelerde sitelerin yükseltilmesi söz konusu.


E-Ticaret Siteleri İçin Anahtar Kelimelerin Önemi


E-ticaret siteleri içerisinde satılan ürün türlerine göre belirli anahtar kelimelerde yarışın daha da yüksek olduğunu, bunula birlikte bazı anahtar kelimelerde ise sıralamaların kolayca değişebilir konumda olduğunu söyleyebiliriz. Şüphesiz doğru anahtar kelime analizinin yapılması ve bu anahtar kelimelere doğru şekilde yoğunlaşılması, bir e-ticaret firmasının Google Seo stratejisinin başında gelmesi gerekir.


e-ticaret-seo


İçinden ürün satışı gerçekleşen sitelerde, anahtar kelimelerin belirlenmesi ve site boyunca bu kelimelerin organize edilmesi çok sayıda açıdan önemlidir. Alt sayfaların bu anahtar kelimelere göre kurgulanmaları gerektiği gibi, URL’lerin de bu kelimelere uygun şekilde seçilmesi gerekmektedir. Site mimarisinin de anahtar kelime odaklı olması gerektiğini ekleyebiliriz. Kısacası e-ticaret sitesi denildiğinde iskeleti sağlayan parametre diğer türden sitelerde hiç olmadığı kadar anahtar kelimelerdir.


E-Ticaret Sitelerinde Mimari Yapı


E-ticaret gibi kompleks siteler içlerinde yüzlerce sayfa bulundurabilen sitelerdir. Site mimarisi normal sitelerde önemli bir parametreyken, yine e-ticaret siteleri için en kritik parametrelerden birisine dönüşür diyebiliriz.


Mimari kişilerin site içerisindeki bilgilere (veya bu durumda ürünlere), kolay erişebilmesi için gerekli olan ana çatıyı oluşturur. Bir kişinin aradığı ürüne site içerisinde en fazla üç adımda erişebilmesi gerekmektedir. Bunun internetin altın kurallarından birisi olduğunu söyleyebiliriz. Daha önce de internette pek çok kere tecrübe edildiği üzere, sadelik e-ticaret sitelerinde de önemli bir parametre. Üstelik bu tipte siteler çok sayıda ürün satmaları nedeniyle kompleks yapılar oldukları için bu parametre çok daha fazla ön plana çıkıyor diyebiliriz. Ayrıca Seo şirketi tarafından dikkat edilmesi gereken en önemli parametre de bu parametredir diyebiliriz.


E-Ticaret Firması ve Site İçi Seo


Site içi Seo arama motorlarının siteleri kategorilendirirken dikkate aldığı en önemli parametrelerden birisi. Bu noktada site içerisindeki ürünlerin ve sayfaların tümüyle özgün halde olması gerektiğini söyleyebiliriz. Her birinin açıklama bölümleri es geçilmeden tamamlanmalı, başlıklar, meta açıklamalar her ürüne özgü olacak şekilde düzenlenmelidir. Bu sayede özellikle belirli ürüne göre aramalar yapan kişiler doğrudan sizin e-ticaret siteniz içerisindeki ürüne erişimi sağlayabilir. Site içi işlemlerde kategorilerin de belirli bir hiyerarşiyi takip etmesi gerektiğini söyleyebiliriz.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!